P28 “Pavasars Windows jaunā tipa koka logu prototipu izpēte un eksperimentālā izstrāde”

Mērķis

Izpētīt jaunā tipa koka logu prototipa izveides iespējas un veikt eksperimentālo izstrādi.

Pētījuma apraksts

Uzņēmuma pamatnodarbošanās ir koka logu izgatavošana un tirdzniecība. Sortimentā pamatā ir labi sevi apliecinājušie vācu standarta sistēmas IV 68,78 un 90 koka logi ar vai bez alumīnija uzlikām. Kopš 2019. gada uzņēmums ir izmēģinājis un nolēmis attīstīt koka logu ražošanas līniju, kurā koka rāmji tiek izgatavoti un montēti inovatīvā manierē, neizmantojot stikla pakešu piespiedējus. Loga rāmim ir īpaša forma, kas ļauj stikla paketi iestrādāt rāmī, tā montāžas laikā. Jaunajam loga izgatavošanas veidam tiek prognozētas vairākas priekšrocības, jo vienkāršo ražošanas procesu, tādējādi samazinot izmaksas. Tomēr loga veiktspēja ir jāpārbauda un ir jāveic pētījumi un eksperimentālās izstrādes, lai pārliecinātos par konstrukcijas dzīvotspēju, faktiskajām ekspluatācijas īpašībām un problēmām.

Rezultāts

Projekta ietvaros ir izgatavoti un Pavasars Windows eksperimentālo logu prototipi un izpētīta to veiktspēja laboratoriskos apstākļos.
- Projekta ietvaros ir realizēta eksperimentālā izstrāde, kuras ietvaros izgatavoti un uzstādīti eksperimentālo logu prototipi, ekspluatācijai reālos apstākļos, Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Kokapstrādes katedrā. Vienā no logiem ir iebūvēti deformācijas mērītāji, kas turpina novērot, loga konstrukcijas faktiskās deformācijas.
- Pirms un pēc loga montāžas tika veikti trokšņa līmeņa un gaisa caurlaidības mērījumi telpā, kur secināts, ka logi nav būtiski izmainījuši trokšņu līmeni telpā, kur jāņem vērā, ka telpas atrodas sliktā tehniskā stāvoklī un ir daudz skaņas blakusceļi. Kā arī noskaidrots, ka pēc eksperimentālo logu montāžas gaisa necaurlaidības uzlabojums ir gandrīz 10%

https://e-koks.lv/lv/